Właśnie sprawdzamy oferty ubezpieczenia
Twojej nieruchomości...
Po wybraniu jednej z nich możesz dokonać zakupu online,
a polisę otrzymasz na e-mail.
Trwa pobieranie ofert...
Trwa przekierowanie do płatności PayU...
Proszę czekać
Strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie zgodnie z Polityką prywatności. Zamknij
Rankomat.pl 22 463 80 50

Oferta dla sumy ubezpieczenia powyżej 1 000 000 zł

×

Chciałbyś ubezpieczyć nieruchomość na kwotę powyżej 1 000 000 zł? Wypełnij poniższy formularz, oddzwonimy aby przedstawić Ci indywidualne warunki ochrony.

Imię
Numer telefonu
 
Pokaż pełną treść zgody Ukryj pełną treść zgody

Oferta ubezpieczenia nieruchomości przez internet

×

Aktualnie nie oferujemy możliwości porównania składek ubezpieczenia dla wybranego przez Ciebie rodzaju własności przez Internet. Zostaw swój numer telefonu, aby zamówić kontakt ze strony doradcy, który zaproponuje ubezpieczenie spełniające wymagane kryteria.

Numer telefonu
 
Pokaż pełną treść zgody Ukryj pełną treść zgody

Kalkulator ubezpieczenia domu lub mieszkania - porównaj i kup online

Użyj kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości, aby w 3 min. porównać ceny i zakres ubezpieczenia w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie. Wybrane ubezpieczenie mieszkania lub domu będziesz mógł kupić online płacąc kartą lub przelewem.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń mieszkania i domu rankomat.pl?

Kalkulator ubezpieczeń nieruchomości łączy się automatycznie z systemami firm ubezpieczeniowych, które na podstawie informacji wpisanych przez użytkownika obliczają i odsyłają gotowe oferty polis. Następnie nasz system tworzy dla Ciebie ich szczegółowe zestawienie. W zaledwie kilka minut sprawdzisz, który ubezpieczyciel proponuje Ci najlepszą i najtańszą ochronę domu lub mieszkania.

Jak kupić ubezpieczenie domu i mieszkania online?

Stworzyliśmy nasz kalkulator z myślą o osobach ceniących swój czas, pieniądze i lubiących wygodne zakupy. Dlatego maksymalnie uprościliśmy cały proces zakupu polisy. Z nami znajdziesz najlepszą ochronę domu, wykonując zaledwie dwie czynności:

• odpowiadając na pytania zawarte w formularzu, dotyczące Twojej nieruchomości,
• sprawdzając oferty i wybierając najkorzystniejszą z nich.

Zakupu polisy dokonasz:

• online – wypełniając formularz zakupowy,
• telefonicznie - z pomocą agenta.

Jakie ubezpieczenia nieruchomości poznam w kalkulatorze rankomat.pl?

Kupując polisę mieszkaniową za naszym pośrednictwem zapewnisz sobie kompleksową ochronę domu lub mieszkania. Sam wybierasz interesujący Cię wariant ochrony – od podstawowego (pożar i inne zdarzenia losowe) do maksymalnego (np. dodatkowo: powódź, kradzież, OC, Assistance). Wynajmujesz mieszkanie? Umożliwimy Ci również zakup taniej polisy z wyłączną ochroną wyposażenia, będącego Twoją własnością.

Czy odpowiedzi na wszystkie pytania w kalkulatorze są konieczne?

Kalkulator ubezpieczenia rankomat.pl dopasowuje ochronę domu lub mieszkania do Twoich indywidualnych potrzeb. Dlatego tylko precyzyjne odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu zagwarantują Ci poznanie dokładnej ceny polisy. Jeżeli masz jakiekolwiek problemy z wypełnieniem formularza, prosimy o kontakt telefoniczny – nasi Doradcy pomogą Ci podczas całego procesu kalkulacji.

Jak wybrać dobre i tanie ubezpieczenie nieruchomości?

Wysokość składki za ochronę mieszkania lub domu może być różna, gdyż zależy od wielu elementów: wybranego wariantu ochrony, sumy ubezpieczenia, konstrukcji budynku, jego lokalizacji i przeznaczenia. Nasz kalkulator daje Ci jednak możliwość jej regulacji: w każdej chwili możesz wrócić do formularza i zmienić preferowany zakres ubezpieczenia. W ten sposób sprawdzisz, jak wybrane opcje wpływają na cenę Twojej polisy. Pamiętaj: wszystkie informacje, które wprowadzisz na naszej stronie są szyfrowane i chronione. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo w Internecie i spełniamy wszelkie wymogi Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Czy rankomat.pl to wiarygodna firma?

Rankomat.pl widnieje w Rejestrze Agentów Ubezpieczeniowych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Wszystkie proponowane przez nas stawki ubezpieczenia nieruchomości są wiarygodne, aktualne i pochodzą bezpośrednio od towarzystw ubezpieczeniowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Cały czas udoskonalamy i upraszczamy kalkulator na potrzeby naszych użytkowników. Oprócz możliwości zakupu online umożliwiamy bezpośredni kontakt z naszymi agentami ubezpieczeniowymi, którzy pomagają w wyborze najlepszego ubezpieczenia.
Rankomat.pl: Kalkulator 7 ubezpieczeń mieszkania i domu Oblicz składki za ubezpieczenie nieruchomości (domu i mieszkania) w ciągu 3 minut. Dopasuj zakres ochrony, porównaj ceny i kup polisę online. rankomat
Oceń nasz kalkulator
3,83 /5 z 18 ocen
Twoja ocena została już dodana: 0
Dziękujemy za oddanie głosu.

Przedmiot ubezpieczenia

Rodzaj nieruchomości:
Odpowiedź jest wymagana
×

Jaką nieruchomość chcesz ubezpieczyć?

Wybierz rodzaj nieruchomości, którą chcesz ubezpieczyć. Może to być mieszkanie (lokal stanowiący odrębną nieruchomość w budynku wielorodzinnym), dom (budynek trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiadający fundamenty i dach) lub budynek w budowie (na podstawie pozwolenia na budowę, od dnia rozpoczęcia prac budowlanych, aż do ich całkowitego zakończenia).

Piętro:
Odpowiedź jest wymagana
×

Na którym piętrze znajduje się mieszkanie?

Wybierz kondygnację mieszkania, które chcesz ubezpieczyć. Będzie to miało znaczenie przy określeniu ryzyka przez ubezpieczyciela (np. czy może dojść do podtopień lub masz sąsiada, który może z góry zalać Twoje mieszkanie). Opcja Inne dotyczy pięter pośrednich, od pierwszego, aż do przedostatniego.

Czy do mieszkania przynależy piwnica, która znajduje się w tym samym budynku?
Odpowiedź jest wymagana
×

Czy do mieszkania przynależy piwnica, która znajduje się w tym samym budynku?

Wybierz opcję Tak, jeżeli do mieszkania przynależy piwnica, która znajduje się w tym samym budynku. Ubezpieczając nieruchomość możesz objąć ochroną również mienie, które się w niej znajduje.

Rodzaj domu:
Odpowiedź jest wymagana
×

Rodzaj domu

Wybierz rodzaj domu, który chcesz ubezpieczyć. Może to być dom wolnostojący, dom w zabudowie bliźniaczej lub dom znajdujący się zabudowie szeregowej.

Rodzaj mienia:
Odpowiedź jest wymagana
×

Rodzaj budynku

Wybierz właściwą opcję, możesz ubezpieczyć mieszkanie lub dom będące w trakcie budowy, rozbudowy, przebudowy.

Czy budynek jest podpiwniczony?
Odpowiedź jest wymagana
×

Czy budynek jest podpiwniczony?

Wybierz opcję Tak, jeżeli mieszkanie lub dom posiada przynależną piwnicę. Ubezpieczając nieruchomość możesz objąć ochroną również mienie, które się w niej znajduje.

Rodzaj konstrukcji:
Odpowiedź jest wymagana
×

Rodzaj konstrukcji

Wybierz rodzaj konstrukcji, według której postawiono budynek: niepalna lub palna.

Niepalna – to taka, której elementy budowlane wykonane są z materiałów niepalnych (m.in. pustak, cegła, kamień, marmur, żelbet, stal).

Palna – to taka, której ściany nośne są wykonane z elementów drewnianych lub pokrycie dachowe jest wykonane z drewnianych gontów, trzciny lub słomy.

Czy dom jest podpiwniczony?
Odpowiedź jest wymagana
×

Czy dom jest podpiwniczony?

Wybierz opcję Tak, jeżeli budynek posiada piwnicę. Ubezpieczając nieruchomość możesz objąć ochroną również mienie, które się w niej znajduje.

Dane podstawowe

Odpowiedź jest wymagana
×

Podaj swoją datę urodzenia

Data urodzenia osoby ubezpieczającej nieruchomość jest wymagana przez ubezpieczycieli dla prawidłowego wyliczenia składki oraz wystawienia polisy. Podanie daty ma znaczenie przede wszystkim dla zweryfikowania czy osoba, która chce zawrzeć ubezpieczenie jest pełnoletnia.

Odpowiedź jest wymagana
×

Podaj liczbę nieletnich zamieszkujących lokal

Podaj liczbę osób niepełnoletnich, jeżeli takie zamieszkują nieruchomość. Ze względu na prawdopodobieństwo wyrządzenia szkód przez dzieci, ubezpieczyciel uwzględni wielkość ryzyka i na tej podstawie dopasuje odpowiedni pakiet ubezpieczenia.

m2
Odpowiedź jest wymagana
×

Powierzchnia użytkowa

Podaj metraż ubezpieczanej nieruchomości. Jeśli nie znasz dokładnych parametrów, podaj przybliżoną wartość liczbową powierzchni użytkowej. Na jej podstawie zostanie obliczona składka ubezpieczenia.

Odpowiedź jest wymagana
×

Kiedy postawiono budynek?

Podaj rok, w którym wybudowano nieruchomość. Jeżeli prace trwały więcej niż rok, uwzględnij datę oddania budynku do użytku – jeśli jej nie znasz, podaj datę orientacyjną.

Czy w nieruchomości był przeprowadzany remont generalny?
Odpowiedź jest wymagana
×

Czy w nieruchomości był przeprowadzany remont generalny?

Wybierz Tak, jeśli remont wiązał się z wymianą instalacji oraz elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych. W przypadku prac o charakterze estetycznym wybierz odpowiedź Nie.

Odpowiedź jest wymagana
×

Rok zakończenia ostatniego remontu generalnego

Wybierz rok zakończenia ostatniego remontu generalnego. Jeśli nie znasz dokładnej daty, wystarczy przybliżona.

Odpowiedź jest wymagana
×

Liczba powodzi

Wybierz liczbę powodzi, które od 1997 roku dotknęły teren, na którym znajduje się budynek. Dotyczy nieruchomości dotkniętych przez powódź na skutek opadów czy wylania zbiornika wodnego. Jest to wymagane dla określenia przez ubezpieczyciela stopnia ryzyka.

Odpowiedź jest wymagana
×

Tytuł prawny

Wybierz formę własności ubezpieczanej nieruchomości. Lokal może być Twój, możesz posiadać spółdzielcze prawo własności, wynajmować mieszkanie bądź jedynie posiadać zakwaterowanie na jego terenie. Jeżeli żadne z wymienionych nie odpowiada Twojej sytuacji, wybierz Inne.

Czy nieruchomość jest wynajmowana?
Odpowiedź jest wymagana
×

Wynajem nieruchomości

Wybierz Tak, jeżeli nieruchomość jest wynajmowana osobom trzecim.

Wpisz adres e-mail jeżeli zaznaczyłeś zgodę
×

Numer telefonu

Podaj swój poprawny numer telefonu. Może to być zarówno telefon komórkowy, jak i stacjonarny. Uzupełnienie numeru ma na celu skontaktowanie się z Tobą, aby uzyskać Twoją decyzję odnośnie wyboru oferty ubezpieczenia na podstawie kalkulacji składek.

Czy w nieruchomości prowadzona jest działalność gospodarcza?
Odpowiedź jest wymagana
×

Czy w lokalu prowadzona jest działalność gospodarcza?

Wybierz Tak, gdy na terenie nieruchomości prowadzona jest działalność gospodarcza. Jeśli nieruchomość jest wykorzystywana w celach komercyjnych, zakres ubezpieczenia i wysokość składki zostaną dopasowane do Twoich potrzeb.

Dane adresowe

Odpowiedź jest wymagana
×

Kod pocztowy

Podaj kod pocztowy, do którego przypisana jest ubezpieczana nieruchomość. Ma to na celu określenie lokalizacji i uwzględnienie stopnia ryzyka występującego na danym obszarze. Po wpisaniu kodu pocztowego pojawi się województwo oraz powiat. Sprawdź, czy są one zgodne z faktycznym stanem.

Odpowiedź jest wymagana
×

Miejscowość

Podaj nazwę miejscowości, w której znajduje się nieruchomość. Będzie to miało znaczenie dla określenia przez ubezpieczyciela stopnia ryzyka.

Odpowiedź jest wymagana
×

Ulica

Podaj nazwę ulicy, placu, osiedla gdzie znajduje się nieruchomość.

/
Odpowiedź jest wymagana
×

Numer domu / lokalu

Część ubezpieczycieli wymaga podania tych danych, aby uzyskać pełną ofertę polis. W niektórych przypadkach, szczególnie w dużych miejscowościach o gęstym zaludnieniu, część numerów nawet przy tej samej ulicy może należeć do grupy zwiększonego ryzyka.

Historia ubezpieczenia

Odpowiedź jest wymagana
×

Data rozpoczęcia ochrony

Podaj datę, od której ma obowiązywać ubezpieczenie nieruchomości. Wybrana przez Ciebie ochrona będzie dotyczyła pełnych 12 miesięcy, od wskazanego dnia.

Odpowiedź jest wymagana
×

Szkody w ostatnich 3 latach

Podaj liczbę szkód, które miały miejsce na terenie ubezpieczanej nieruchomości w ciągu ostatnich 3 lat. Dotyczy to wszystkich szkód.

Czy potrzebna jest cesja do ubezpieczenia?
Odpowiedź jest wymagana
×

Cesja

Wybierz opcję Tak, jeśli jest konieczna cesja. Dotyczy to sytuacji, gdy ubezpieczenie nieruchomości jest wymagane przez bank, podczas zaciągania kredytu hipotecznego.

Czy nieruchomość jest ubezpieczona?
Odpowiedź jest wymagana
×

Czy nieruchomość jest ubezpieczona?

Wybierz opcję Tak, jeżeli nieruchomość jest obecnie ubezpieczona w którymś z towarzystw.

Odpowiedź jest wymagana
×

Obecny ubezpieczyciel nieruchomości

Wybierz nazwę towarzystwa, z którym posiadasz obecnie podpisaną umowę ubezpieczenia nieruchomości. Jeżeli na liście nie znajduje się Twój ubezpieczyciel, wybierz opcję Inny ubezpieczyciel.

Odpowiedź jest wymagana
×

Ilość lat bez szkody

Wybierz z listy liczbę lat, w ciągu których nie wystąpiła szkoda ubezpieczonej nieruchomości. Jeżeli taka nie wystąpiła wcale, zaznacz 0.

Zakres ubezpieczenia

Odpowiedź jest wymagana
×

Wartość nieruchomości

Podaj szacunkową wartość swojej nieruchomości, kwotę podaj w zaokrągleniu. Dokładnie przeanalizuj podaną sumę, ponieważ otrzymasz oferty opiewające w przybliżeniu na tę sumę ubezpieczenia. Jeśli wartość nieruchomości będzie nieadekwatna, w razie szkody możesz nie otrzymać stosownej wypłaty z ubezpieczenia.

Typ ochrony:
Odpowiedź jest wymagana
×

Typ ochrony

Aby ułatwić podjęcie decyzji, sprowadziliśmy ubezpieczenie nieruchomości do 4 pakietów – w zależności od zakresu potrzebnej ochrony.

Zapisz swoją kalkulację

Wiemy ile czasu zajmuje wypełnienie powyższego formularza, dlatego zalecamy podanie adresu e-mail.
Na podany adres e-mail wyślemy wyniki Twojej kalkulacji,
do której będziesz mógł powrócić bez ponownego wypełniania formularza.

Wpisz adres e-mail jeżeli zaznaczyłeś zgodę
×

Adres e-mail

Zostawiając nam twój e-mail, możesz w każdej chwili wrócić do zapisanych ustawień kalkulatora. Pamiętaj o poprawnym podaniu adresu, ponieważ właśnie na niego możesz za chwilę otrzymać wyniki kalkulacji. Uzupełnienie tego pola jest opcjonalne.

Zgody wymagane do realizacji usługi
Zaznaczenie zgody jest obowiązkowe
Informacja
Administratorem Danych Osobowych jest Ubezpieczenia online.pl Rankomat sp. z o.o. sp. k. zarejestrowana w Wrocławiu (53-659) przy ul. gen. Władysława Sikorskiego 2-8, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000671372. Spółka powołała Inspektora Ochrony Danych, który dostępny jest pod adresem e-mail iod@uo.rankomat.pl. Dane osobowe przetwarzane są w celu świadczenia przez Spółkę usługi porównania ofert ubezpieczycieli, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. UE. L. 2016.119.1). Przysługuje Pani/Panu (Użytkownik) prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo do ich poprawiania i uzupełniania w przypadku zmiany. Przysługuje Pani/Panu skarga do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie w razie nieprawidłowości przetwarzania. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez Spółkę na czas korzystania przez Panią/Pana z usługi Spółki. Odbiorcami tych danych są towarzystwa ubezpieczeniowe i ich agenci. Szczegółowa lista towarzystw i ich agentów znajduję się pod adresem https://nieruchomosci.rankomat.pl/regulamin-serwisu.pdf. Podanie danych osobowych jest warunkiem skorzystania z usługi Ubezpieczenia online.pl Rankomat sp. z o.o. sp. k. zarejestrowana w Wrocławiu w zakresie porównania ofert ubezpieczycieli.

Zapoznaj się z: Informacją dotyczącą dystrybutora ubezpieczeń oraz Pełnomocnictwami do wykonywania czynności agencyjnych.